Doktor Cevdet Tuna Kimdir?

Doktor Cevdet Tuna Kimdir?

Farmasinin duayeni ve Farmasi markasında emeği büyük olan Dr Cevdet Tuna Farmasi’ye kazandırdığı binlerce ürün ile herkes tarafından tanınan ünlü bir bilim adamıdır. Dr Cevdet Tuna 1923 yılında Edirne şehrinde doğdu. 1950 yılına kadar 3 yıl boyunca Trakya’daki birliklerde Ordu’nun tek doktoru olarak görev yaptı. Birçok askerin ve ihtiyacı olan herkesin yardımına yetişti..

1952 yılında ise profesyonel olarak Türkiye’nin ilk 5 ilaç firmasından biri olan TEGE ilaç Fabrikası’nı kurarak ilk kariyer adımını atmış oldu. Türkiye’de ilk öksürük şurubu, ağrı kesici hapı, yanık merhemi öksürük tabletlerini formülize eden kişi Dr Cevdet Tuna’dır. İşine duyduğu aşk günden güne arttığı için her daim kariyer basamaklarına bir yenisini daha ekledi ve Türkiye’deki ilk tahlil laboratuvarları şirketinde ilaç üretimindeki tüm aşamalarında bizzat kendisi bulundu..

Türkiye’deki ilk tahlil laboratuvarlarının kurulmasına çok önemli bir rolü vardır. 22 yıl boyunca başarılarla büyükttüğü şirketini 1974 yılında yabancı sermayeli bir kuruluşa satmak durumunda kaldı. 1977- 1995 yılları arasında 13500 eczanenin hammadde ihtiyaçlarının ithalatını yapmıştır. Yerli ilaç üreten küçük ve orta ölçekli  firmalara mutemetlik yapmıştır.

63 yıllık profesyonel bir iş hayatı geçiren, çalışmayı çok seven Dr Cevdet Tuna Farmasi’nin kurucularındandır. Her zaman dürüstlüğü, insanları sevmesi ve işine verdiği önem ile çalışma arkadaşlarının ve çevresinde bulunan tüm dostlarının sevgisini kazanmıştır. Günümüzde Sayın Hakan Tuna yönetiminde olan Farmasi Kozmetik Dr Cevdet Tuna’nın başarılarına başarı katmaktadır. Farmasi Kozmetik 41 m2’lik kendi tesisinde günlük 1 ton üretim kapasitesi olan Kozmetik devleri arasında yer almaktadır. %100 yerli yerli sermayeyle yoluna devam eden Farmasi Kozmetik hayvanlar üzerinde deney yapmaz. Aynı zamanda doğaya duyarlı bir şekilde çalışmalarına devam eder. Ar-ge çalışmalarını da bir o kadar önemseyen Farmasi Kozmetik Türkiye’nin önde gelen kozmetik devleri arasında yer almaktadır.
 
-Farmasi kataloğumuzu inceleyip fıyat bilgisi almak için tıklayın.
-Tüm ürünlerimizi kapsamlı incelemek incelemek için tıklayın.
-Farmasi ürünlerinizi güvenilir bir şekilde sipariş vermek istiyorsanız bize ulaşın.
-Farmasi ürünlerini %40 fabrika fiyatına indirimli almak ve Farmasi girişimcisi olmak için tıklayın
-Karıyer Yada kazanç elde etmek için buraya göz atmayı unutmayın. 
-Farmasi üyesi olup tüm indirimlerden ve kampanyalardan yararlanmak için tıklayın.